еМагазин

Tag : Стоилковски

Македонија

По бурните реакции, порпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Стоилковски се извини за сексистичкиот пост за министерката Ангеловска

Редакција
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски се извини по бројните реакции од партии, пратеници, невладини здруженија, Владата… за неговиот сексистички пост на Фејсбук за министерката за...