еМагазин

Tag : типови

Свет

Кинезите открија два вида на коронавируси, објавија колку точнo трае инкубацијата

Редакција
Кинеските научници кои го проучуваат потеклото на епидемијата на новиот коронавирус велат дека откриле два главни видови кои можат да предизвикаат инфекција. Експерти од универзитетот...
18+

Дали сте знаеле дека постојат два типа на пениси

Редакција
Моментот на возбуда кај мажите го открива видот на пенисот, а постојат два типа. Ако пенисот при сексуална возбуда повеќекратно се зголеми, станува збор за...