еМагазин

Tag : Транспаренси интернешнал

Бизнис

Македонија 93. според индексот на корупција на Транспаренси интернешнал: Во регионов подобра само од Албанија

Редакција
Македонија е рангирана на 93. место според Индексот на корупција за 2018 година што го објави Транспаренси интернешнал. Македонија го дели 93. местото со Косово....