еМагазин

Tag : Трчуловски

Македонија

Судење за „27 април“: Младеновски вели дека УБК го организирал упадот во Собрание

Редакција
Во Кривичниот суд денешното рочиште за случувањата на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија, продолжи со исказот, во негова одбрана, на обвинетиот...