еМагазин

Tag : Нинџа

Македонија

Александар Василевски Нинџа: Ми се закануваа лица блиски до Митко Чавков

Редакција
Обвинетите за упадот во Собранието на 27 април 2017 година и нивните адвокати денеска на вториот ден од тридневната јавна расправа пред Апелацискиот суд во...
Македонија

Продолжува судењето за „27 април“: Ќе бидат изнесени дополнителни докази на одбраната на Чавков и Муковски

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното рочиште треба да бидат изнесени...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Иванов или Нинџа: На кого му верува јавноста?

Никола Осило
Како да е сценарио од холивудски филм се развива судската разрешница за собраниските настани на 27 април во која како се ближи крајот на излагањето...
Македонија

Сведочеше кумот на Василевски: Нинџа и екс-директорот на УБК беа во штабот на ВМРО-ДПМНЕ пред упадот во Собранието

Никола Осило
Сведокот Веле Петрушевски, предложен од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа, денеска пред судот рече дека на 27 април минатата година ручал во гостилницата...
Македонија

Бранителот на Нинџа, Давидовиќ: Ланецот на командување на 27 април од полициски станал партискополициски

Редакција
Ланецот на командување на 27 април минатата година од полициските се префрлил на партиските структури и од полициски станал партискополициски, истакна денеска адвокатот Звонко Давидовиќ,...
Македонија

Обвинетиот Нинџа за настаните од „27 април“: Бевме искористени од УБК и ВМРО-ДПМНЕ, никој не ја знаеше режијата сите бевме статисти

Редакција
Сите бевме искористени и изманипулирани од УБК и од дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Никој не ја знаеше режијата, сите бевме статисти, истакна денеска пред...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судење за „27 април“: Обвинетиот Нинџа работел во УБК под псевдоним Самурај, имал и значка, пиштол и радиостаница

Редакција
Со исказ на обвинетиот Александар Василевски  – Нинџа почна денешното рочиште во Кривичен суд за настаните во Собранието на 27 април минатата година. Пред судот...
Македонија

Со сведочење на Нинџа продолжува судењето за „27 април“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април минатата година. На денешното рочиште одбрана треба да дава обвинетиот Александар...
Македонија

Судење за „27 април“: Младеновски вели дека УБК го организирал упадот во Собрание

Редакција
Во Кривичниот суд денешното рочиште за случувањата на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија, продолжи со исказот, во негова одбрана, на обвинетиот...
Македонија

Сведочење за насилството во Собранието: Нинџа го праша помошник-командантот на ЕБР дали видел колеги во толпата

Редакција
Повеќе од три часа помошник командат во Единицата за брзо распоредување денеска сведочеше во Кривичниот суд во Скопје за случувањата во Собранието на Република Македонија...