еМагазин

Tag : Тромеѓе

Македонија

Приведен гласач во кумановско Тромеѓе, го сликал гласачкото ливче

Редакција
Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа, кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија (ОИК) Куманово. За случајот,...