еМагазин

Tag : туристки

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Кај Трескавец спасени две туристки од Полска, кои паднале во процеп на стрмна карпа

Редакција
Две девојки, туристки од Полска, вчера се спасени од процеп во карпи кај манастирот Трескавец, во чија посета биле. Девојките не се сериозно повредени и...