еМагазин

Tag : Љубисав Иванов – Ѕинго

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На 84 години почина Љубисав Иванов – Ѕинго

Редакција
Во 84. година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен пратеник, лидер на Социјалистичката партија и претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (1993-1999), долгогодишен...