еМагазин

Tag : Љубомир Јовевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Фатиме Фeтаи, Лидија Раичевиќ и Љупчо Коцевски се пријавиле за местото на Јовевски

Редакција
За местото за првиот човек на Јавното обвинителство, Љубомир Јовевски досега се поднесени три кандидатури. Како што објави телевизијата Телма, на истиот се јавиле обвинителките...
Македонија ТОП СТОРИИ

Престанува мандатот на обвинителите на СЈО, Јовески може повторно да ги активира

Редакција
Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во саботата сецијалната јавна обвинителка Катица...