еМагазин

Tag : уметничко лизгање

Спорт

Четврто издание на Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice“

Редакција
Викендов во Скопје ќе се одржи четвртиот Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice“. Во петок и во сабота на лизгалиштето во СЦ Борис...
Спорт

Лизгачите на мраз од регионот викендов ќе се соберат во Скопје

Редакција
Скопје викендов ќе биде домаќин на најдобрите лизгачи од регионот кои ќе настапат на третиот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Скопје он ајс...
Локално

Утре се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
Утре 23 ноември се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“ со најдобри услови досега и најдобро подготвен мраз по светски стандарди. „Не очекуваат многу натпревари...