еМагазин

Tag : уредник

Бизнис

Никола Крстиќ е нов одговорен уредник на телевизија Алфа

Редакција
Никола Крстиќ е нов одговорен уредник на вестите на националната телевизија Алфа. Крстиќ, на оваа позиција доаѓа по двегодишен ангажман во Гласот на Америка во...
Uncategorized

Анета Додевска нов главен и одговорен уредник на телевизијата 24

Редакција
Новинарката Анета Додевска ќе биде новиот главен и одговорен уредник на телевизијата 24. “По скоро 10 години професионална работа во ТВ 24, би сакала да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што му пишува во биографијата: Познатиот новинар Зоран Димитровски стана заменик-министер на Милевски

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви ги пренесе биографиите на замениците-министри. Кој е Зоран Димитровски Зоран Димитровски е новиот заменик министер во Министерство за локална самоуправа....
Македонија

Искра Коровешовска е нов главен уредник на ТВ Алфа

Редакција
Искра Коровешовска е новиот главен уредник во телевизијата Алфа. Информацијата ја соопшти лично таа на Фејсбук, вчера: “Од денеска мојата улога е одговорноста за вестите...