еМагазин

Tag : Витомир Трајковски

Спорт ТОП СТОРИИ

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате првенство

Редакција
Сребрен медал за Витомир Трајковски од „Макпетрол“ на Европското карате првенство што од 9 до 11. февруари се одржа во Тбилиси, Грузија. Претставникот на скопскиот...
Спорт ТОП СТОРИИ

Бронза за Трајковски од „Макпетрол“ на Светските боречки игри

Редакција
Витомир Трајковски, каратист на „Макпетрол“, се пласира на третата позиција на Светските боречки игри кои што од 18 до 22 октомври се одржуваат во главниот...
Спорт

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои бронза на светската карате лига во Атина

Редакција
Членот на скопски „Макпетрол“, Витомир Трајковски, во борба со црногорскиот претставник Никола Маловиќ, кого го победи со 5-0, освои бронзен медал на турнир од светската...