еМагазин

Tag : Владимир Кочоски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Хирургот Владимир Кочоски почина од компликации од Ковид-19

Редакција
Струшкиот хирург Владимир Кочоски почина на Скопските клиники од компликации предизвикани од Ковид-19. Информацијата за МИА ја потврди директорот на Општата болница во Струга, Мухамед...