еМагазин

Tag : Владо Јованевски

Македонија

Актерот Јовановски го одби Заев: Јас не се чувствувам виновен и не барам милост!

Редакција
Актерот Владо Јованевски на социјалните мрежи регираше на денешниот повик на премиерот Зоран Заев за помирување и проштавање за настаните од 27. април во македонското...