еМагазин

Tag : воена помош

Свет ТОП СТОРИИ

ЕУ ги зголемува средствата за воена помош на речиси осум милијарди евра

Редакција
Советот на ЕУ објави дека одлучил да ги зголеми средствата од Европскиот механизам за поддршка на мирот на 7,979 милијарди евра до 2027 година за...