еМагазин

Tag : вредности

Македонија

Драги Ѓоргиев: Формулацијата „погрешно толкување на историјата“ ги деградира вредностите на ЕУ

Редакција
Претседателот на македонскиот тим експерти во заедничката македонско-бугарска Комисија за историски и образовни прашања, Драги Ѓоргиев, за формулацијата „погрешно толкување на историјата“ што на барање...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Бибиверзум“ – нов модел за современо образование на нашите деца

Редакција
Колку едно општество вложува во образованието на децата, толку тие деца кога ќе пораснат, соодветно ќе му вратат на општеството. Македонското образование никако да прележи...