еМагазин

Tag : женско здравје

БАШ НИ Е ЌЕФ

dm дрогерие маркт распишува конкурс за иницијативи од областа на женското здравје

Редакција
dm дрогерие маркт втора година по ред објавува повик за пријавување на проекти за подобрување и зачувување на менструалното и репродуктивното здравје на жените како...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Се грижиме една за друга: Женското здравје и менструалната правда повторно во фокус на работењето на dm дрогерие маркт

Редакција
dm дрогерие маркт, која е препознатлива по својот општествено одговорен ангажман, како и континуираната посветеност на зајакнувањето на заедницата, повторно во фокус на своите активности...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Да зборуваме отворено за женското здравје и менструалниот циклус!

Редакција
Меѓународниот ден на акција за здравјето на жените, кој се слави на 28. мај, а кој воедно е и светски ден на менструалната хигиена ќе...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Клиничката болница „Жан Митрев” со најсовремен Центар за женско здравје во регионот

Редакција
Во клиничката болница „Жан Митрев“ е отворен Центарот за комплетен третман на дојка. Станува збор за најсовремен центар за женско здравје во регионот кој нуди...