еМагазин
Image default
Бизнис

Телма: Камчев нуди имот вреден 14 милиони евра за да излезе од притвор

Телевизијата Телма објави дека со имот вреден околу 14 милиони евра бизнисменот Орце Камчев гарантира дека нема да бега.

Извори за телевизијата велат дека станува збор за недвижен имот на Камчев и неговата фамилија.

Дали Кривичен суд ќе ја прифати понудата ќе се знае следната недела. Мислење треба да даде и Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Минатата недела на Камчев му беше продолжен притвор за „Империја„ на СЈО за нови 30 дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продолжен притворот на Камчев и осомничените во „Империја“

И Мијалков, како Камчев сместен во „хашка соба“ во затворот во Шутка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Роби“ ги „шие“ „А1 Македонија“ и „Македонски Телеком“ во бројот на претплатници на пакет од две услуги

Никола Осило

ЈП за државни патишта со објаснување за договорот за непредвидени работи за санација и рехабилитација на пат од делницата Неготино – Демир Капија

Редакција

Најтранспаретни за јавните набавки министерствата за економија и одбрана, а најмалку за здравство и образование

Редакција