еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Спид“ го доби тендерот на УЈП за привремени вработувања вреден 9,3 милиони денари

Министерство за финансии – Управа за јавни приходи по распишаниот тендер за  привремени вработувања склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Спид“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.322.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Граѓаните ги изненадија банките: Намалена побарувачката за потрошувачки и станбени кредити

Никола Осило

Кво вадис Македонијо: Сатанисти убиваат животни, ученици се фрлаат низ прозор, градоначалници шверцуваат…

Никола Осило

Никола Груевски не е во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ велат од партијата, за да полицијата провери и треба налог

Редакција