еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Температурата до крајот на неделата 26 степени

Утринските температури под нулата, а дневните до 26 степени. Вакво време, претежно стабилно, без врнежи, не очекува неделава.

Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), утре најниска утринска температура се очекува во Берово, -2 степена, а највисока во Гевгелија, осум степени. Во текот на денот интервалот ќе биде меѓу 12 степени во Маврово и 22 во Гевгелија.

Во среда максималната дневна температура ќе достигне 23 степени, во четврток 25, а во петок и сабота 26 степени, по што, во недела повторно ќе има намалување на 23 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) И владиниот авион со сменето името

Редакција

Доктор Петличковски: Кај кинеските вакцини за максималниот ефект се потребни околу 6 недели по втората доза

Редакција

На места ветер и од 70 километри на час и појава на град: Денеска попладне услови за локално невреме

Редакција