еМагазин
Image default
Локално

Тешко се повредил откако со „Јамаха“ удрил во ѕид од куќата на соседот

На 29.04.2019 година околу 00.58 часот во с.Буково, битолско, С.Г.(32) од с.Буково, управувајќи мотоцикл „Јамаха ДТ-200 Р“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во ѕид од куќата сопственост на Р.М. од с.Буково, информира МВР.

Во незгодата, возачот С.Г. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Битола. Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневен случај: Молери натепале и ограбиле скопјанец

Никола Осило

(Фото) Приватен автобус изгоре на стојалиштето под Железничка станица во Скопје

Редакција

Приведено 20-годишно момче од Ѓорче Петров откако полицијата во неговиот дом открила марихуана, екстази…

Никола Осило