еМагазин
Image default
Локално

Тетовчанец доби кривични пријава за неовластена објава на фотографија на Инстаграм

СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.Н. (25) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“, соопшти МВР.

На 02.08.2018 година пријавениот преку профил на социјалната мрежа „Инстаграм“ објавил фотографија, на која, без согласност употребил лични податоци на две лица од Тетово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР урива рекорди: Изречени близу 400 казни на возачи во Скопје за едно деноноќје

Редакција

Прв регистриран случај со Ковид-19 во Ранковце

Редакција

Приведени три лица по опожарувањето на возило на полициски инспектор во Берово

Редакција