еМагазин
Image default
Локално

Директор од Прилеп крадел вода од водоводот

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Б.Т.(60) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“, соопшти МВР.

При контрола од страна на Јавното комунално претпријатие „Водовод и канализација“-Прилеп, биле пронајдени диви приклучоци на четири објекти што ги користи Д.Т.У. Градски базен –„Маркови Кули Трејд“, „Маркови Кули Петрол“ и „Маркови Кули Трејд Спортска сала“, раководени од пријавениот, со намера да прикаже помало количество за наплата на потрошена вода.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца возрасни од Карпош и Чаир и дете од Чаир хоспитализирани со мали сипаници

Редакција

Дивоградби во Охрид на секој чекор: Во заштитениот појас 409 нелегални градби

Редакција

Нападната ученичка од ОУ „Наум Наумовски Борче“

Никола Осило