еМагазин

Tag : фотографија

Техно

#ОСТАНИ ДОМА: Имате вишок време? Сега е совршено време да се стане #foodstagram ѕвезда

Редакција
Вишокот слободно време е нешто што отсекогаш сме сакале да го имаме, но сега истото ни претставува предизвик. Многумина од нас одлучија да ја искористат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фотографија од Јанева со снопче пари од по 500 евра пред неа во мобилниот на Боки 13

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, седната на гарнитура, завитката во ќебе, а пред неа снопче со пари во апоени по 500 евра. Ваква фотографија беше...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Леонардо ди Каприо сподели фотографија од македонскиот фоторепортер Роберт Атанасовски направена во Скопје

Редакција
Познатиот холивудски актер Леонардо ди Каприо на неговиот Инстаграм-профил сподели фотографија од македонскиот фоторепортер Роберт Атанасовски кој ја направил за АФП/Гети. Имено, фотографијата е фотографирана...
Македонија

Објавената фотографија од Јанева во домашен притвор е нарушување на приватноста

Редакција
Приватноста на домот, приватноста на местото каде што едно лице престојува е категорија заштитена и гарантирана со Уставот и со Законот за заштита на личните...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште неколку дечиња, па Влатко Ѓорчев и Антонио Милошоски можат да основаат фудбалски клуб

Никола Осило
Пратеникот Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук-профил објави интересна фотографија на која може да се види неговото семејство во друштво на семејството на неговиот колега Антонио...
Забава

(Фото) Лила Филиповска гола во када го „запали“ Инстаграм

Никола Осило
Една од најпознатите македонски ТВ водителки Лила Филиповска не престанува со фините изненадувања за своите фанови. Филиповска на Инстаграм објави секси-фотографија на која може да...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Писателка на насловна страна покажа како изгледа сечена града, за да го покаже несовршенството во еден фотошопиран свет

Редакција
Мартина Млинаревиќ Сопта, писателка од Босна и Херцеговина е на насловната страница на новогодишното издание на „Грација“, со голи гради, за да покаже како изгледа...
Македонија

Трајковски, кој беше фотографиран со Груевски тврди дека бил во Будимпешта на преглед за синусите и дишните патишта

Редакција
Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба Александар Трајковски кој беше снимен на фотографија со поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпшешта, на денешното рочиште за предметот...
Забава

(Фото) Сара Мејс објави фотографија од бебето

Редакција
Пејачката Сара Мејс објави фотографија од ќеркичката Илина и сопругот Димитар Атанасовски на нејзиниот инстаграм-профил. Бебето има само еден месец. „Семејството е среќно“, напиша Сара...
Локално

Тетовчанец доби кривични пријава за неовластена објава на фотографија на Инстаграм

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.Н. (25) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“, соопшти МВР....