еМагазин

Tag : фотографија

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) МВР објави фотографија и опис од исчезнатата Вања Ѓорчевска

Редакција
МВР објави фотографија од исчезнатата Вања Ѓорчевска, по која се трага повеќе од 24 часа. „Ѓорчевска Вања, татко Александар, мајка Зорица родена 27.02.2009 година во...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ФОТО) „Ова сме јас и мама“: Девојка од Сараево, 29 години подоцна се препозна на фотографија на грчки фоторепортер од периодот на војната

Редакција
Ноември 1992 година. Сараево. Мајка, ја држи во прегратка расплаканата ќерка во автобус, кој поради војната заминува за Чешка. Фотографијата пред неколку дена, на социјалните...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Фотографија од „Свети Јован Канео“ победник во серијата фотографии од патувања на лондонски „Тајмс“

Редакција
Црквата „Свети Јован Канео“, едно од најрепрезентативните обележја на Охрид, е мотивот на наградената фотографија што ја додели вчерашното издание на неделното издание на лондонскиот...
Техно ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) ОАЕ ја објавија првата фотографија од Марс снимена од сондата Амал

Редакција
Обединети Арапски Емирати (ОАЕ) денеска ја објавија првата фотоградија од Марс, снимена од нивната сонда што кружи околу Црвената планета. На фотографијата снимена на 10...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Милчо Манчевски сподели фотографија која го доловува „дното“ на Македонија

Редакција
Најпознатиот македонски режисер Милчо Манчевски на својот Фејсбук-профил сподели фотографија на која што може да се види како лице во инвалидска количка е присилено да...
Техно

Зошто сите се воодушевени од новата Samsung Galaxy A серија

Редакција
Времето е како идеално за долги прошетки и посети на околните планини, градови, како и бројни знаменитости кои ги има нашата земја, а кои можеби...
Бизнис

Бектеши за утнатата фотографија од „Дома си е дома“: Човечки е да се прават грешки

Редакција
Симболиката беше да дадеме пример, но истовремено и порака дека иако немаме море во нашата држава, имаме планини, езеро. Фотографијата е веќе сменета. Во моментот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Урнебесни реакции на социјалните мрежи за утката за промоција на Македонија со фотографија од Германија

Редакција
Лавина од реакции на социјалните мрежи предизвика утката на Министерството за економија откако наместо фотографија од Македонија на платформата „Дома си е дома“ осамна фотографија...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Срамота: Министерството за економија ја утна фотографијата на платформата „Дома си е дома“

Редакција
Наместо фотографија од Македонија на платформата „Дома си е дома“ неколку дена стоеше фотографија од езеро во Германија, што предизвика лавина од негативни реакции на...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Убава Македонија: Прекрасна фотографија од Овчеполието и целата негова раскошност во боите

Редакција
Методи Максимов направил прекрасна фотографија од Овчеполието кај село Мамутчево, Општина Лозово, на патот од Велес кон Штип. Тој за еМагазин вели дека фотографијата е...