еМагазин

Tag : Манчевски

Забава

(Фото) И Фатиме Фетаи на премиерата на филмот „Врба“ на Манчевски

Редакција
И поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи, присустуваше на македонската премиера на филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски во Македонската филхароминија. Каде и да се појави...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) И претседателот Пендаровски со сопругата на премиерата на филмот „Врба“ на Манчевски

Редакција
Синоќа, во Македонската филхармонија се случи премиерата на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски. На црвениот килим продефилираа многу препознатливи ликови од политичката и...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Како помина светската премиера на „Врба“ на Манчевски во Рим

Редакција
Синоќа, во рамките на Филмскиот фестивал во Рим се случи гала светската премиера на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски. Премиерната проекција на „Врба“...
Локално ТОП СТОРИИ

Режисерот Милчо Манчевски му одржа лекција на скопскиот градоначалник Петре Шилегов

Никола Осило
Еден од најпознатите македонски режисери Милчо Манчевски на својот Фејсбук-профил објави мислење околу најавените инфраструктурни проекти во Скопје со кое отворено го критикува начинот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска ја прекинува постапката против министерот Манчевски

Редакција
Претседателката на Државната комисија за спречување на корупција, Билјана Ивановска денеска извести дека за предметот грчки фирми на министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори четири постапки за премиерот Заев

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), или Антикорупциска комисија, како што е позната во јавноста, денеска соопштија дека отвориле четири постапки за премиерот...
Македонија

Марјан Николов: Најдискриминирани при вработување се оние кои не се ни СДСМ, ни ДПМНЕ

Редакција
“Не е точно дека најдискриминирани во вработувањата биле од СДСМ. Најдискриминирани при вработувањето веќе 30 години се оние кои не се ни СДСМ, ни ДПМНЕ....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „утепа“ министерот Дамјан Манчевски: „Дискриминирани биле они јадните“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика изјавата на министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски дека не треба да биде чудно што членови на...
Македонија

Манчевски за непотизмот во државните институции: Каде да одат членовите на СДСМ, треба ја напуштат државата?

Редакција
Според министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, ако јавноста смета дека изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој е баџанак на претседателот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Јавни личности со поддршка за излезност на референдумот

Никола Осило
Дарко Панчев, Милчо Манчевски, Виолета Томовска, отец Пимен, Шенка Колозова, Викторија Лоба, Наумче Мојсовски, Мирко Попов, Љубчо Георгиевски… Ова се само дел од јавните личности...