еМагазин
Image default
Локално

Тетовчанец натепал соученичка на ќерка му во училишен двор

На 25.09.2019 во СВР Тетово, И.А.(42) од Тетово пријавил дека околу 13.00 часот во училишен двор во Тетово, М.С.(41) од Тетово физички ја нападнал и повредил неговата малолетна ќерка, која претходно имала недоразбирања со неговата ќерка, информира МВР.

М.С. бил повикан во Полициската станица Тетово и во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Млад Авганистанец пронајден со прострелна рана на патот Куманово-Табановце

Редакција

Гостиварец му се заканувал на полицаец

Никола Осило

Татко и деветгодишен син убиени во Слупчане

Редакција