еМагазин
Image default
Локално

Тетовчанка им зела по 270 евра за работни визи за Германија што никогаш не ги добиле

На 27.02.2019 во Полициската станица Тетово, Б.Ѓ.(37) од Тетово пријавил дека бил измамен од А.А.(36) од Тетово, информира МВР.

Според пријавеното, А.А. нему и на негов колега им ветила дека за четири недели ќе им обезбедела работни визи за Германија. За завршување на ветеното тие и ги дале патните исправи и по 270 евра, но потоа повеќе не им се јавувала и се посомневале дека биле измамени.

Се преземат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневен случај: Приведен скопјанец кој не им давал на пожарникарите да го изгасат пожарот во неговата куќа

Никола Осило

Истепани сопственици на сендвичара во Тетово

Никола Осило

Филмска бркотница во Скопје: Со „Пасат“ полн марихуана и бегал на полицијата

Никола Осило