еМагазин
Image default
Локално

Полицајци со пукање смирувале масовна тепачка во Тетово

Предупредувачки курушуми во воздух и четири приведени лица, меѓу кои и двајца 17- годишни малолетници, се последиците по физичката пресметка на повеќе лица што ноќеска по полноќ се случила во таканареченото Ромско маало на улицата „29 Ноември“ во Тетово, информираа од СВР Тетово.

Според полициските податоци тепачката била пријавена половина час по полноќ од страна на 17-годишно машко лице, по што на местото веднаш биле испратени полициски службеници кои презеле соодветни мерки за расчистување на настанот.

Во знак на предупредување и за раздвојување на учесниците во тепачката тие испукале и неколку куршуми во воздух.

На местото биле лишени од слобода Р.К.(42) и С.К.(41) од Тетово, додека двајцата малолетници на возраст од 17 години, исто така од Тетово, по укажаната лекарска помош во тетовската клиничка болница биле донесени во полициската станица во градот.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На раководител му „снемало“ 333 грла заштитен дивеч од ловиштето во Осогово

Никола Осило

Кавадарчанец ја силувал поранешната сопруга

Никола Осило

Кривична пријава за жена која изградила дивоградба во охридско

Никола Осило