еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тојота Авто-Центар“ го доби тендерот на Град Скопје за набавка на автомобили вреден 102.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за набавка на патнички моторни возила склучи договор со трговското друштво за трговија со возила и резервни делови „Тојата Авто-Центар“ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.299.878 денари или околу 102.000 евра. Предмет на набавка се шест градски возила „Тојота Јарис“ на хибриден погон.

 

Фото: Autocar.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Запознајте ги припадниците на нашите сили кои несебично помагаа по земјотресот во Албанија

Редакција

Ципрас ја плати цената за Преспанскиот договор, судбината на Заев зависи од ЕУ?

Никола Осило

„Сејте си мирни, утре мош со секира и на вашето дете ќе удри“: Твитер реакции за искасапените кучиња во скопски Аеродром

Редакција