еМагазин
Image default
Локално

Трагедија кај Градско: Воз прегази 23-годишно момче од Пакистан

На 19.09.2019 во 18.40 часот, патнички воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, во близина на с.Ногаевци, општина Градско, удрил во А.И.(23) од Пакистан, кој починал на местото, информира МВР.

Со него бил и Р.М.(30) од Пакистан, кој бил предаден на полициски службеници и бил префрлен во Прифатниот центар за странци – Гази Баба во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го претепал со стап по глава

Никола Осило

Многу емоции на почетокот на судењето за убиство на струмичанецот чие тело заврши во буре во браната Турија

Никола Осило

И давале плата на докторка која „се заборавила“ на специјализација

Никола Осило