еМагазин
Image default
Локално

Трагедија: Кај Романовце загина семејство по удар на воз во нивниот автомобил

Воз удри во автомобил на железиничкиот премин во кумановското село Романовце, во кој загинале тројца членови на семејство.

Според МВР, несреќата се случила во 11.45 часот, на „Превој“, на обележан железнички патнички премин, кога товарен воз на Македонски железници удрил во патничко моторно возило голф со скопски регистерски таблички, управуван од Н. Б., а возилото сопатници биле С. Б., З. Б. и И.Б. сите од Арачиново. Во несреќата загинале возачот и двете сопатнички, додека четвртиот сопатник И. Б. пред ударот успеал да скокне од возилото, и поминал без повреди.

На лице место излегла екипа на Основното јавно обвинителтво и полицијата, и увидот е во тек. По наредба на обвинителот, телата ќе бидат предадени на семејството.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР: Посебен сообраќаен режим за „Парадата на гордоста“ и маршот „Сведоштво за семејство“

Никола Осило

Првите инфо денови од ИПАРД Програмата започнаа од Велес и Лозово и ќе продолжат во Штип и Радовиш

Редакција

Ја тепал пред кафана во Лисиче

Никола Осило