еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тритерол петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на нафта за греење вреден милион евра

Општина Штип по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство – 1 (ЕЛ-1), за потребите на зградата на ЕЛС, основните општински училишта, средните општински училишта и општинските детски градинки во Општина Штип склучи договор со друштвото за производство,трговија и услуги „Тритерол петрол“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 64.006.740 денари или околу еден милион евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„еМагазин“ избран да биде дел од новоформираниот Клуб за ментална хигиена

Редакција

Украина, Русија, Турција и ОН не постигнаа договор за извозот на жито

Редакција

Убава вест: Оздравени 806 заболени од Ковид-19, најмногу во Скопје 247

Редакција