еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер ја „подбра“ Владата за имињата на институциите: „Дали Македонски брод ќе стане Национален брод?“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика владината одлука за преименување на институциите, каде зборот македонски се заменува со национален, а согласно Преспанскиот договор меѓу нашата земја и Грција.

Граѓаните главно регираат дека Владата целосно го брише „македонското“ од институциите и дека многу од новите имиња се нелогични.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цела листа: Утврдени нови имиња на државните, јавните и институциите финансирани од Буџетот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Би било фино политичарите почесто да качуваат врвови и да се слуша „Македонско девојче“

Никола Осило

(Галерија) Гроздан и Пеџа од „Тренд“ отворија кафеана во Дебар Маало, „Шпајз“

Редакција

„Арно викаа дрога ставаат во бананите„: Твитер реакции за заплениот кокаин во Крушопек

Редакција