еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за писмото до судиите: „Не се Бејли, Маре мори, не се црви“

 

Лавина реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика информацијата дека американскиот амбасадор Џес Бејли со писмо до претседателот на Основниот суд 1, Иван Џолев побарал неговото име да не се спомнува при судските одлуки.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Што му напишал амбасадорот Бејли на претсeдaтeлот на Основниот суд, Иван Џолев?

Фото: Американска амбасада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тендер „тежок“ 11,2 милиони евра: Министерството за здравство склучи договори за набавка на вакцини со четири компании

Никола Осило

Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации распиша тендер за набавка на џип

Никола Осило

Би било фино политичарите почесто да качуваат врвови и да се слуша „Македонско девојче“

Никола Осило