еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за тендерите што ги добивал семејниот бизнис на пратеникот Крсто Мукоски

Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика информацијата дека фирмата „Атриум“ од Вевчани што ја води братот на пратеникот Крсто Мукоски  добила милионски тендери од државни институции.

Мукоски беше обвинет дека ги отворил вратите на Собранието за време на насилствата на 27 април, а потоа беше пуштен од притвор откако одлучи да гласа за уставните измени согласно Договорот од Преспа.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Телма: За 5 месеци фирмата на братот на Крсто Мукоски на тендери добила 950 илјади евра

Фото: Фејбук/Мукоски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на струмичката болница за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

Никола Осило

Бахамите меѓу петте најголеми странски инвеститори во Македонија

Никола Осило

Зоолошка градина Скопје- прва институција оспособена за лица со оштетен вид

Редакција