еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ за катастрофата во Струга: „Трска гори, Влада се чешла“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика вчерашната вест дека повторно е опожарена трска на струшкото крајбрежје.

Граѓаните се револтирани што ниту општината Струга, ниту Владата не преземаат мерки за санкционирање на лицата одговорни за ваквите еколошки катастрофи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: Нови услови за мерката 14.500 денари субвенции за плати во стопанството

Редакција

(Видео) Сите детали за озон терапија со машина за вонтелесен крвоток во Клиниката „Жан Митрев“

Редакција

Девет новопочинати пациенти од корона вирусот, вкупно до сега 210

Редакција