еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ за СЈО: „Милион разговори, еден осуден и тој побегна“

Со лавина реакции на социјалните мрежи беше пречекана информацијата дека ова тело ќе продолжи да постои во рамките на Јавното обвинителство, но дека нема да може да ги користи „бомбите“ во евентуални нови судски процеси, туку само за предметите за кои се покренати обвиненија до 30 јуни 2017 година.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата го усвои законот за Јавното обвинителство: Каква ќе биде судбината на СЈО?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој македонски оператор има најмногу претплатници на мобилен интернет?

Никола Осило

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на ЈСП-Скопје за комуникациска инфраструктура вреден 2,2 милиони евра

Никола Осило

МВР отвори две истраги за да утврди дали полицајци и надворешни лица му помогнале на Груевски да побегне

Редакција