еМагазин
Image default
Бизнис

УЈП на привремени вработувања ќе потроши 128.000 евра

Министерство за финансии – Управа за јавни приходи распиша оглас за услуги за привремени вработувања.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 7.900.000 денари (околу 128.000 евра), а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Кабтел“ го доби тендерот Град Скопје за набавка на електрични машини за вакуумско собирање смет вреден 373.000 евра

Никола Осило

„Раде Кончар – Апаратна техника“ со загуба од 1,1 милиони денари во првите три месеци од годинава

Никола Осило

Македонската берза јавно ги опомена „Макотекс“ и „Оранжерии Хамзали“

Никола Осило