еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети автомобили и камиони за да наплати данок

Управата за јавни приходи на аукција и комерцијална продажба закажани за 28. февруари ќе понуди на продажба повеќе запленети автомобили и товарни возила по основ на неплатен данок.

Меѓу другото се нудат „Мерцедес“ за 83.300 денари, товарно возила „МАН“ за цена од 480.000 денари, товарно моторно возило „Волво“ за 442.000 денари…

Целата понуда ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој е Ваљон Беља, кој беше застрелан во скопски Чаир

Редакција

Земјоделците го демантираат МЗШВ: Цената на пченицата максимум 8,5 денари

Редакција

Твитер за пожарот во Нотр-Дам: „Везе за Нотр-Дам, а нема еден твит за македонските цркви и манастири“

Никола Осило