еМагазин

Tag : аукција

Бизнис ТОП СТОРИИ

Се продава возниот парк на „Ваш курир плус“: Комбиња и камиони по багателни цени

Редакција
Стечајниот управник на  стечајниот должник друштво за услуги,промет и трговија „Ваш курир плус“ увоз-извоз ДОО Прилеп објави оглас за продажба на движниот имот на компанијата....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Новогодишна распродажба во УЈП: По багателни цени се нудат станови, автомобили, телевизори…

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) на јавна аукција и во комерцијална продажба закажани за 27 декември, годинава нуди станови, деловен простор, автомобили, камиони, телевизори, пелени...
Да помогнеме

Хуманитарна аукција на слики во организација на НВО Акација

Редакција
Хуманитарната аукција на слики на академскиот сликар Павле Кузмановски ќе се одржи во галеријата на Културно Информативниот Центар, на 27.11 во 20:00 часот. Средствата ќе...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народната банка распродава шест автомобили „Опел Астра“ по привлечни цени

Никола Осило
Народната банка ќе изврши продажба на подвижен имот и тоа 6 патнички моторни возила марка „Опел Астра“ по пат на усно јавно наддавање. Сите возила...
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП по багателни цени продава автомобили, комбиња, пелени за деца, влошки, фарби за коса…

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) објави нов оглас за продажба на запленети движни и недвижни ствари. На престојната електронска јавна аукција се продаваат автомобили, комбиња,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Стечај за некогашниот гигант: На распродажба продавници, фарма и друг вреден имот на „Жито Вардар“

Никола Осило
На јавно наддавање кое ќе се одржи на 23 септември годинава без почетна цена ќе се понудат на продажба продавници, куќи, живинарска фарма, стопански и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Стечај за гигантот од месната индустрија: Се продава вреден имот на „Мега“

Никола Осило
На аукција закажана за 23 септември на продажба без почетна цена ќе се понуди имотот на „Мега“, компанија која некогаш важеше за еден од најголемите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: УЈП распродава запленети телевизори за да наплати данок

Никола Осило
Управата за јавни приходи (УЈП) на јавна аукција закажана за 24 септември годинава ќе понуди на продажба повеќе видови телевизори запленети по основ на неплатени...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распродажба во УЈП: Запленети камиони, автомобили и телевизори по багателни цени

Никола Осило
На јавна аукција која ќе се одржи на 22 август, годинава Управата за јавни приходи (УЈП) ќе понуди на продажба автомобили, товарни возила, автобуси, телевизори,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети автомобили, камиони и автобуси

Никола Осило
Управата за јавни приходи (УЈП) на јавна аукција што ќе се одржи на 30 јули, годинава ќе понуди на продажба повеќе патнички автомобили, товарни моторни...