еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Негативни сите 113 тестови за корона вирусот во градинките во Штип и Кочани

Од вкупниот број од 1.085 направени тестови за корона вирусот во изминатото деноноќие, 113 теста се во рамките на скринингот во градинки во Штип и Кочани, соопшти Министерството за здравство.

Оттаму информираат дека не се регистрирани позитивни случаи на Ковид-19.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прилепчанец на 73 години и струмичанка на 67 години починаа од корона вирусот

Нови 125 случаи на корона вирусот, од кои 46 во Скопје

Еден новозаболен и еден починат од корона вирусот во Прилеп

Повеќе од половина од новозаразените со корона вирусот имале контакт со потврден случај

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Утре пресуда за „Талир 2“

Редакција

Жители на Слупчане уништија трафостаници и оставија без струја шест села

Редакција

МЕПСО распиша тендер за набавка на авиобилети за 84.000 евра

Редакција