еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени 404 заболени од Ковид-19, во Скопје 204

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 404 оздравени пациенти од Ковид-19 од: Скопје-204, Куманово-18, Штип-9, Прилеп-33,  Велес-16, Битола-8, Охрид-1, Кавадарци-30, Гостивар-12, Гевгелија-11, Струмица-15, Крива Паланка-6, Радовиш-11, Кочани-4, Пробиштип-1, Македонски Брод-1, Валандово-2, Виница-1, Свети Николе-4, Кичево-6, Ресен-2 и Неготино-9.

Вкупната бројка на оздравени пациенти е 67.164.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

556 нови случаи на Ковид-19 од 2.953 тестирања, најмногу во Скопје 270

Починаа 22 лица од Ковид-19, најмладите на 47 и 48-годишна возраст

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

Редакција

Заврши увидот во Избирачкиот список, неизвесно дали ќе има гласање во дијаспората

Редакција

Пораките со лажни пријави за бомби се пуштени однадвор, вели Спасовски

Редакција