еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени 557 заболени од Ковид-19

Министерство за здравство информира дека се регистрирани 557 оздравени пациенти од Ковид-19 од: Скопје – 275, Битола– 52, Куманово – 49, Велес – 28, Прилеп – 25, Тетово– 21, Гостивар и Кочани – по 19, Струмица – 13, Свети Николе – 12, Кичево – 8, Гевгелија и Валандово – по 6, Пробиштип – 5, Берово– 4, Богданци и Кратово – по 3, Македонски Брод – 2, Струга, Неготино, Ресен, Радовиш, Виница, Крушево и Демир Хисар – по 1.

Вкупната бројка на оздравени е 129.053.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови 314 случаи на Ковид 19 од 2.362 тестирања, бројот на активни случаи изнесува 16.858

Починаа 27 лица од Ковид-19, вкупно до сега 4.677

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министрите Ахмедовски и Ќахил сами барале да бидат разрешени

Редакција

(ВИДЕО) Ја одбрани титулата: Шпанија е европски првак во ракомет

Редакција

Шест новозаболени од корона вирусот во Куманово и еден во Липково

Редакција