еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени двајца болни од Ковид-19

Министерство за здравство информира дека се регистрирани двајца оздравени пациенти од Ковид-19 од Скопје.

Вкупната бројка на оздравени е 150.170.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови 21 случај на Ковид-19 од 3.358 тестирања, во Скопје 13

Убава вест: Нема починати од Ковид-19 во изминатото деноноќие

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го доведува ли во прашање кумановскиот случај тестирањето за корона вирусот?

Редакција

Поставени шатори за пациенти пред Инфективното одделение во струмичката болница

Редакција

Новиот крал на Обединетото Кралство ќе биде Чарлс Трети

Редакција