еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Регистрирани нови 14 оздравени од корона вирусот, вкупната бројка изнесува 1.453

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11.

Вкупната бројка на оздравени пациенти во Македонија е 1.453.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Потврдени нови 16 случаи, вкупно 2.014: Го достигнавме предвидениот пик на заразени со корона вирусот

Велешанка, тетовчанец и скопјанка починаа од корона вирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои институции први ќе го користат новото име „Република Северна Македонија“: „Република Македонија“ симната од зградата на Владата

Редакција

Миле Јанакиески поднел претставка до Хелсиншкиот комитет за човекови права

Редакција

(ВИДЕО) Тинејџерите „одлепија“ по нив: Кои се македонските јутјубери Марко Марковиќ и Стефан Рашковиќ

Редакција