еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Утре локална нестабилност со пороен дожд и грмежи

Времето утре ќе биде локално нестабилно, проследено со пороен дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 24 до 34 степени.

Во следните денови, како што информира УХМР, времето ќе биде претежно стабилно и топло со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: 348 оздравени од Ковид-19

Редакција

(Видео) Нова песна и спот на Brass Brothers – „Take my Hand”

Редакција

Во карантин ќе одат македонските граѓани кои од 1.септември за влез во земјава ќе немаат ПЦР-тест, потврда за вакцина или прележан Ковид-19

Редакција