еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Авион на компанијата „Пегасус ерлајнс“ се излизга од пистата на истанбулскиот аеродром и се скрши на три дела

Авион на компанијата „Пегасус ерлајнс“ денеска се излизга од пистата на аеродромот во Истанбул и се скрши на три дела, при што се повредени повеќе лица, а засега нема информации за загинати.

Несреќата се случила при слетување, но временските услови биле неповолни пропратени со пороен дожд и силен ветер.

Авионот превезувал 171 патник и шест членови на екипажот.

Авионот летал кон Истанбул од градот Измир.

Видео: You tube/Sarajevo Grad TV/Фото: Пегасус ерлајнс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) „Битка“ на Македонците и Бугарите за македонскиот јазик на социјалните мрежи

Редакција

(Фото) Леонардо ди Каприо сподели фотографија од македонскиот фоторепортер Роберт Атанасовски направена во Скопје

Редакција

Унгарски медими: Груевски најверојатно влегол во Унгарија со возило од Србија, со помош на српските власти

Редакција