еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Диџеј од Струга со настапи на тераса „против“ корона вирусот

Томе Кукунеш е името на струшкиот диџеј кој деновиве го крева расположението на стружани пуштајќи музика од својата тераса.

Кукунеш е добро познат во Струга, но и на пошироката македонска јавност како човек со ведар дух.

Видеата објавени на „Фејсбук“ откриваат дека диџејската опремата му е поставена на даска за пеглање, а низ звучниците може да се чујат различни музички стилови.

Posted by Kukunes Tome on Сабота, 21 март 2020

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се најчестите симптоми на заболените со коронавирусот во Македонија

Колку од заболените со коронавирусот во Македонија се со хронични заболувања

Дебар и Скопје во 4 фаза: Какви се проценките за ширење на коронавирусот во Македонија

(Графикон) Просечната возраст на заболените со коронавирусот во Македонија е 43,8 години

Фото/Видео: Фејсбук/Кукунеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Елбијор“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на вакцини против грип за пензионери

Никола Осило

(Галерија) Џијан Емин со фантастичен настап во Нови Сад со проектот „La Vie En Rose“

Редакција

Прв пат во Македонија поставена протеза која заменува дел од ногата и целиот зглоб

Никола Осило