еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Затвореник починал на клиника, ќе се врши обдукција

На 18.02.2023 во 03.48 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Скопје било пријавено дека осуденото лице М.С.(55) од Скопје, кој издржувал затворска казна во установата, починал во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Фуркан Салиу објави нови снимки од неговото приведување

Редакција

Васил Јанкула, лице со церебрална парализа со трицикл тргна во обиколка на државата

Редакција

(Фото) 45 години од создавањето на „Стоби флипс“ на Витаминка

Редакција