еМагазин
Image default
Балкан

(Видео+Фото) Кога на Копаоник се скија по костим за капење

Топло време деновиве го зафати Балканот и температурите се над просек за овој период од годината.

Печењето на сонцето најмногу може да се почувствува на планините каде што температурата се загрева и со отсјајот од снегот. Но освен негативната страна односно топење на снегот, на ова време може да се скија и по костими за капење.

На Инстаграм-профилот на скијалиштето Копаоник во Србија, „Инфокоп“ беше споделена фотографија од Урош Миладиновиќ кој скија по купачи.

Урош на неговиот Инстаграм-профил си објавил и видео на кое како вистински хедонист ужива во скијањето и снегот.

Ние би додале, блазе нему, времето навистина е за по костим за капење, па уште во комбинација со снег, инспирира на уживање.

Фото/видео: Инстаграм/Инфокоп/Рури001

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И друга грчка европратеничка лакома како Ева Каили

Редакција

(Видео) Срби играа оро на граничниот премин Табановце

Редакција

(ВИДЕО) Хистерија од коронавирусот во Босна: Жена и маж се степаа за вреќа брашно

Редакција